Bugünkü
Takvim

İstihbarat savaşları

ABONE OL
İstihbarat savaşları
İngiliz İstihbarat Servisi'nin, Alman Federal Dış İstihbarat Teşkilatı (BND) ile işbirliğine son verme tehdidinde bulunduğu iddia edildi. "Focus" dergisinin haberine göre, İngiliz istihbaratı, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) Almanya'daki dinleme faaliyetlerini araştırmak için Federal Meclis'te kurulan NSA Araştırma Komisyonu'nda Alman ve İngiliz istihbarat servisleri arasındaki gizli detayların sızmasından endişelendi. Bu nedenle İngilizler'in BND ile işbirliğine son verme tehdidinde bulunduğu ifade edildi. Haberde, Başkanı Gerhard Schindler'in, NSA Araştırma Komisyonu üyelerine İngiliz istihbaratıyla yaşanan gerginliği aktardığı da belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.