Bugünkü
Takvim

En Kral intikam

ABONE OL
En Kral intikam
Kralı Abdullah, Ürdünlü pilot 'yi yakarak öldüren IŞİD'i vurmaya yemin etti. IŞİD, Kesasibe'nin demir kafese konularak ateşe verilme görüntülerini yayımladı. Ürdün ise vahşete "IŞİD mensubu olmaktan" yargılanan Sacide er-Rişavi ve Ziyad Kerbuli'yi idam ederek karşılık verdi. Öfkesi dinmeyen Kral Abdullah, "Şehit pilotun kanı heder olmayacak. Ürdün'ün korkakça işlenen bu suça cevabı sert olacak" dedi ve ekledi: "Teröristlerle savaşımız amansız olacak. Suçlulara karşı tetikte olacağız, onları kendi yuvalarında vuracağız." Öte yandan İsrail Başbakanı Netanyahu, Kral Abdullah'a taziye mesajı yolladı. Hamas da IŞİD'i kınadı. Ürdün'ün çeşitli kiliselerinde de Kesasibe için ayinler düzenlendi. Dün akşam saatlerinde ise Ürdün uçakları Suriye'nin Rakka kentini bombaladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.