Bugünkü
Takvim

Obama'dan şok itiraf

Obama'dan şok itiraf
ABD Başkanı Barack Obama, Ukrayna'da Şubat 2014'de gerçekleşen ayaklanma ile iktidarın değişerek Batı yanlısı yönetimin iş başına gelmesinde Washington'ın rolü olduğunu itiraf etti. CNN'den Fareed Zakaria'ya konuşan Obama, "Sayın Putin, Kırım ve Ukrayna ile ilgili kararını büyük bir stratejinin sonucu olarak almadı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç'in ülkeden kaçışı ve Maydan protestoları ile Ukrayna'da yönetimin değişiminde bizim aracı olmamıza hazırlıksız yakalandı" dedi.

KREMLİN HAKLI ÇIKTI
Kremlin, Kiev'de gösterilerin arttığı günlerde Washington'ı suçlamıştı. Washington ise, bu iddiaları defalarca yalanlamıştı. Obama'nın bu sözleri, Amerika'da da şaşkınlık yarattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.