Bugünkü
Takvim

Delidir ne yapsa yeridir!

Prens Charles'ın, tahta çıktığında kısıtlı yetkileriyle kalmayacağı, siyasete de karışacağı iddia edildi! "Devlet başkanlığı, bir delinin eline geçmemeli" sesleri yükseldi!

ABONE OL
Delidir ne yapsa yeridir!
İngiltere'de Veliaht Prens Charles'ın tahta geçmesi halinde geleneklerin aksine 'politikaya karışan bir kral' olacağı endişesi arttı. 66 yaşındaki Charles'ın kısıtlı temsiliyetin dışına çıkacağı kaygısını muhafazakar The Spectator dergisinde görev yapan gazeteci Nick Cohen de seslendirdi. Cohen, "Monarşiyi isteyenler, devlet başkanlığını 'bir delinin' ele geçirmesini savunur. 3. Charles o deli olabilir. Meclis, kraliyetin siyasete ve kamu hayatına ne kadar karışabileceğinin kurallarını belirlemeli" dedi.

EVLENİRKEN SABAHA KADAR AĞLADI
Prens Charles'le ilgili "Bir kralın kalbi" adlı kitabı yazan Catherine Mayer ise ilginç bir olayı anlattı. Prens'in 1981'de evlendiği nedeniyle depresyona girdiğini, hatta evleneceği günün öncesi sabaha kadar uyumadığını ve ağladığını iddia etti. "Düğün fotoğraflarında, Prens Charles'in gözaltı torbalarına dikkat edin" diye yazdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.