Bugünkü
Takvim

Sisi'nin mahkemesi

Sisi'nin mahkemesi
MISIR'da darbeci Sisi'nin mahkemesi, "Kirdase katliamı" olarak bilinen davada yargılanan darbe karşıtı Müslüman Kardeşler üyesi 183 sanık hakkında idam kararı verdi. Tora Cezaevi'ndeki Polis Enstitüsü'nde görülen duruşmada, Giza Ceza Mahkemesi, 14 Ağustos 2013'te Kirdase'deki polis merkezine saldırmakla suçlanan ve daha önce "idam edilmelerine yönelik görüş alınmak üzere" dosyaları Mısır Müftülüğüne gönderilen 188 sanık hakkında kararını açıkladı. Sanıklardan 183'üne idam cezasına hükmeden mahkeme, 2 kişinin beraatine karar verdi. 2 kişinin de vefat ettiği belirtilen davada 18 yaşından küçük bir kişiye de 10 yıl hapis cezası verildiği ifade edildi.

kalan karakter 1000

Vatandaş Vatandaş

Mısır,idam kararlarını kaldırmalı ve demokrasiye geçmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.02.2015 08:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.