Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 02.02.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 02.02.2015 18:20

, ve 'ye yöneldi

Batı ile ilişkileri kötüleşen , ve ile ekonomik ortaklığını güçlendirerek dış politikasında başka taraflara yöneliyor.

Rusya, Çin ve Türkiye'ye yöneldi
JB Press'de yer alan haberde, petrol fiyatının düşmesinin 'nın doğal kaynaklar ve ulaşım alanlarındaki projelerinin karının azalmasına sebep olacağı belirtilerek Rus ekonomisini olumlu etkileyecek Rus- ortaklığının önemi vurgulanıyor.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

"Güney akım projesinin kapatılması Devlet Başkanı Putin'in Birliği ile işbirliğini kısıtlamak istediğinin kanıtıdır. Oyuna 'nin dahil olması Avrupalı ülkeleri endişeye soktu. Projenin iptal edildiği ilan edildiği zaman herkes Putin'in itibarının sarsıldığını dile getirdi, fakat yeni güzergah belirlenince gülmeye son verdiler. Doğuda Çin, batıda Türkiye. Devlet Başkanı Putin Türk ve Çinli liderleriyle işbirliği sayesinde yeni uluslararası politikasının temelini atmaya başladı. "

Haberde Ukrayna krizine de yer verildi ve şu ifadeler yer aldı:

"Rusya'nın eylemleri Avrupa basınında komşu ülkenin topraklarını askeri yollarla ihlal olarak algılanıyor. Rus Devlet Başkanı ise tüm kötülüklerin sebebi olarak tanıtılıyor. "

kalan karakter 1000

YARKO YARKO

avrupanin yalanlari bitmez avrupa ücüncü dünya savasini var gücüyle körüklüyor:

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 02.02.2015 21:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.