Bugünkü
Takvim

ilk uyarısını yaptı

Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Aleksis 'ın söylemleri ve ülkedeki Almanya karşıtı tutumla ilgili, "Çipras'ın, Angela 'e karşı saldırılarını durdurması iyi olur" dedi.

  • Dünya
  • 01.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 01.02.2015 20:18
ABONE OL
Avrupa ilk uyarısını yaptı
Almanya'daki "Welt am Sonntag" gazetesine açıklamalarda bulunan Schulz, ile Yunanistan'da yaptığı görüşmede 'e karşı saldırılarını durdurmasını, zira bunların işe yaramadığını söylediğini belirtti.

Schulz, "Çipras'ın, Angela Merkel'e karşı saldırılarını durdurması iyi olur. Sonuçta yardımda bulunacak olanlardan biri Alman hükümeti. Ayrıca Atina'daki gelişmeleri endişe içinde izleyen sadece Almanya değil, tüm Birliği" ifadelerini kullandı.

'Atina sert müzakerelere hazır olsun'
Almanları sorumlu tutmanın bazı kesimlerde olumlu karşılanabileceğini belirten Schulz, bunun ancak kısa görüşlülük olduğunu ve bir ilerleme sağlamayacağını kaydetti.

Schulz, "Avrupa Birliği'nin (AB) Atina'daki yeni hükümetten korkmak yerine ona hazırlıklı olması gerektiğini" ifade ederek, "Şimdi Yunanistan ile sert müzakerelere hazırlanmamız lazım. Ancak Atina da (bizimle) sert müzakerelere hazır olmalı" diye konuştu.

Avrupa'nın duruşu açık ve net
Çipras ile yaptığı görüşmede AB'nin duruşunu açık ve net şekilde dile getirdiğini bildiren Schulz, "Hangi rota ile AB'nin (Yunanistan'ın) yanında olacağını ve hangi rota ile AB'nin desteğini kaybedeceğini kendisine söyledim" ifadesini kullandı.

Çipras, Yunanistan'daki erken seçimlerden önce Merkel karşıtı söylemleriyle dikkati çekmişti. "Merkel, AB'de 28 hükümet başkanından biri. Onu AB'nin resmi olmayan başkanı olarak görmeye gerek yok. Merkel ne başkan ne de Papa olarak seçildi" ifadelerini kullanan Çipras, Merkel'in her alanda hatasız olmadığını ifade etmişti.

kalan karakter 1000

müneccim başı müneccim başı

yıllarca AB ve ABD nin ekonomik yardımları ve imtiazları ile ayakta duran bir ekonomi !!sovyet tehdine karşı kullanılmış jandarma devlet ege denizinde ekonomisi Turizmden başka bir şey olmayan ülkeden daha ne bekliyorlardı ki, Nihayetinde bir gün savaş oyunları ve fazla refahtan dolayı batacağı belliydi. şimdi ise ödenmesi mümkün olmayan borçtan dolayı yavaştan yavaştan Rus tarafına kaymaya başladı. bu işin sonu Ukrayna'dan farklı olmayacak ABD ve AB Ukrayna ve Yunanistanı kaybederse bu işten en karlı Rusya çıkacak sanırım. Nato nun batı savunma hattının çokme var . tabi burda Türkiye yi saymazsak yeni siyasi , ekonomik ve askeri krizler çıkabilir önümüzdeki günlerde

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.02.2015 23:43
Adnan Adnan

Çipras dostum,sen çok iyi niyetlisin lakin ayakların yere basacak,sen ab,nin aiçak yüzü ile yüzleşmedin,bizde 2002 öncesi ekonomik yönden senin gibi idik,imf kemal dervişi geldi diye bize kredi verdi.Bizle o yıllarda maymun gibi oynadılar,haberleri olmadan tuvalete bile gidemezsin.İnan bizdeki bankası olan,paralelin maymunu olan chp bile senden faydalanmaya çalışıyor.Realite böyle malesef bizim en koyu solcular bile kapitalistlerin maymunu olmaz ise yaşam hakkı yok.Gezide bile en koyu solcuları kapitalistler finansa etti,İşin çok zor tavsiyem Sayın Erdoğan tüm bu merhalelerden geçti ona danışman.Merkelle yola devam edersen bizim çakma gandi kemal gibi maymun olursun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 01.02.2015 21:33
hasan hasan

yürekli adam helal olsun ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır5
cevapla 01.02.2015 21:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.