Bugünkü
Takvim

Merkel'den katliama destek

Almanya Başbakanı Merkel, 'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, İsrail'in kendini savunma hakkı bulunduğunu belirterek, Almanya olarak İsrail'in tarafında olduklarını söyledi.

  • Dünya
  • 18.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.07.2014 14:46
ABONE OL
Merkel'den katliama destek
Almanya Başbakanı , 'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, İsrail'in kendini savunma hakkı bulunduğunu belirterek, Almanya olarak İsrail'in tarafında olduklarını söyledi.

Berlin'deki Federal Basın Merkezin'de gazetecilerle bir araya gelen Merkel, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Merkel, İsrail'in tutumunun ölçülü olması gerektiğini ifade etti.

Telaviv ve Kudüs'ün Hamas'ın elindeki roketlerle vurulabileceğini savunan Merkel, "Hamas'ın elinde yeni silahlar var. Her saldırıya uğrayan ülke kendisini savunacaktır. Almanya olarak İsrail'in tarafındayız'' diye konuştu.

Angela Merkel, Mısır'ın İsrail ve Filistin'e önerdiği ateşkes teklifine de değinerek, ''Ümit ediyoruz ki Mısır'ın inisiyatifi Arap coğrafyasında kabul görür'' dedi.

Filistin ve İsrail arasında yaşanan kriz konusunda, siyasi bir çözümün gerektiğini belirten Merkel, çözümün iki devletli modelden geçtiğini vurguladı.

Angela Merkel, sorunun çözümüne katkı için Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in bölgeye gittiğini ve bazı temaslarda bulunduğuna işaret ederek, Mısır'ın ateşkes için aldığı arabulucuk insiyatifinin kabul görmesini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

el insaf el insaf

Demir kadın, İsrailin yaptıklarıyla ısıl işleme tutulmuş gibi daha da sertleşti Çelikleşti. Bu ona sertlikle beraber kırılganlık özelliğide sağladı. Kırarlar, kırılırsın Merkel çok fazla geçmeden normalize olman gerekiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.07.2014 01:47
Sakaryali Sakaryali

Yüzünde zaten "Nazi" yaziyor. Türkiye`ye asla davet edilmesin. Fasist Netanjahu`dan hic bir farki yok!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.07.2014 00:38
Trabzonlu Zeynep Trabzonlu Zeynep

ALLAH Netenyahu'nunda Seninde Belanı verir İnşaallah Merkel, Döktüğünüz ve Dökülmesine seyirci kaldığınız o Masum Filistinli Çocukların Kanları İnşaallah sizi boğacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 18.07.2014 22:45
Hamburg Hamburg

Almanya bugün de bir Nazi-Devletidir. Dün kendileri milyonlarca insani gaz odalarina soktular, bugün barbar israil ile beraber öldürüyorlar!

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 18.07.2014 22:24
ş çiçek ş çiçek

hitleremi özendin

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 18.07.2014 21:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.