Bugünkü
Takvim

Seçilmiş fakirler!

Harvard, Yale ve Stanford üniversitelerine giren ve baronlar tarafından seçilen 100 fakir kişi, dolar milyarderi oldu... Bu üç üniversiteden ayrıca 104 devlet başkanı ve 85 Nobel ödüllü kişi çıktı

ABONE OL
Seçilmiş fakirler!
Dünyanın en ünlü ve prestijli üniversiteleri kuşkusuz Harvard, Yale ve Stanford... Bu 3 üniversiteden birinden mezun olmayı başarırsanız, çok önemli biri olmanız kesin gibi. Ancak bu 3 üniversitenin en önemli özelliklerinden biri de seçilmiş öğrencileri, Forbes listesine göndermesi. Örneğin Harvard Üniversitesi'nden mezun olanlar arasından 60 öğrenci dolar milyarderi oldu. Bu kişilerin toplamda 250 milyar dolarlık bir mal varlığı olduğuna dikkat çekildi. New York eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Paramount'un bağlı bulunduğu Viacom'un sahibi Sumner Redstone, İsviçre asıllı Brezilyalı bankacı Jorge Lemann gibi isimler, 'nde okurken, birileri tarafından keşfedildi. Microsoft'un sahibi Bill Gates ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Harvard'ı bitirmeden keşfedilen isimler oldu. Stanford Üniversitesi de, Harvard gibi. Mezunlarından 30'u Forbes listesinde yer aldı.

85 NOBEL ÖDÜLÜ
Yahoo'nun kurucusu Jerry Yang ve Charles Schwab, Google'ın sahibi Sergey Brin ve Larry Page, Microsoft'un ortaklarından Steve Ballmer, Stanford mezunu işadamlarından birkaçı. Yale Üniversitesi'nden mezun olan 20 kişi de adını milyarderler arasına yazdırdı. ABD'li gıda şirketi Mars'ın kurucusu Forrest Mars, Blackstone Group'un sahibi Stephen Schwarzman, San Francisco Giants'ın sahibi Charles Bartlett Johnson, bu isimlerden 3'ü. Bu 3 üniversiteden toplam 104 devlet başkanı ve 85 Nobel ödüllü kişi çıktı.

Harvard Üniversitesi
Boston'daki Harvard Üniversitesi, ABD Başkanı Obama, Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos gibi hala görev yapan birçok lideri yetiştirdi. Harvard mezunu olduktan sonra bir kişinin ortalama iş bulma süresinin sadece 2 gün olduğuna dikkat çekildi. Okulda eğitim gören öğrencilerin yüzde 97'sinin ise, mezun olmadan iş başı yaptığına dikkat çekildi.

Stanford Üniversitesi
, girişimcilik ve teknolojik yenilikler alanında dünyada ilk 2'de... Silikon Vadisi'nin doğuşuna ve sürekli kendini yenilemesine katkıda bulunan üniversite, aynı zamanda küresel ekonomiye de katkılar sağlar. Stanford mezunları, Google, Nike, Cisco, Hewlett- Packard ve Yahoo'da iş başı yapar

Yale Üniversitesi
ABD'de son 24 yıldaki 12 başkan adayının 11'i ya Harvard ya da nden mezun. Ülkeyi tam 20 yıl Yale mezunu başkanlar (baba Bush, Bill Clinton ve W) yönettikten sonra Harvardlı Obama Boston'u yeniden atağa kaldırmıştı. ABD devlet sisteminin en hayati kurumu
olan Yüksek Mahkeme'nin 9 üyesi de ya Harvardlı ya da Yale'li

kalan karakter 1000

dede dede

hepsi yahudi, onlar okumasina bile gerek yok, zahten secilmisler

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.07.2014 18:43
Ömer Faruk Yavuz Ömer Faruk Yavuz

ODTÜ mü dediniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.07.2014 03:37
millişef millişef

Rokfeller vardır arkalarında,türkiyedede çok var rokfeller'in çocukları......

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 13.07.2014 02:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.