Bugünkü
Takvim

ABD çuvalladı!

TAKVİM ' çuvalcı general Petraeus tarafından kuruldu' diye yazdı. ABD'nin 'Bize karşı tehdit oluşturursa saldırırız' açıklaması ise örgütün arkasındaki gücü kanıtladı

ABONE OL
ABD çuvalladı!
Irak'ta ilerleyişini sürdüren 'nin () ardındaki "küresel güç" kendisini belli etmeye başladı. TAKVİM, Irak'ı kan gölüne çeviren IŞİD'in, 2003'te Kuzey Irak'ta Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi skandalında rol oynayan ABD'li General 'un kontrolünde kurulduğunu yazdı. Her defasında IŞİD'i koruyan Petraeus, operasyon yapılacaksa Şiiler'in tarafında olunmaması gerektiğini söyledi.

DEMPSEY: TEHDİT OLUŞTURURSA SALDIRIRIZ
ABD'nin Irak tutumu ise TAKVİM'in haberini doğruladı. ABD Savunma Bakanı , IŞİD'e karşı saldırıya geçme planlarının olmadığını belirtti ve "ABD'ye tehdit oluşturursa saldırırız" dedi. IŞİD karşısında umudunu ABD'den alacağı savaş uçaklarına bağlayan Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'ye ise Washington'dan kötü sürpriz geldi. ABD "güvenlik gerekçesiyle" Maliki'nin IŞİD'e karşı beklediği savaş uçaklarını vermeyi erteledi. İşte tüm bu gelişmeler, kan kusan örgütün, eski CIA eski Başkanı Petraeus tarafından yönlendirildiği iddalarına bir kanıt olarak gösterildi.

kalan karakter 1000

misafir misafir

ne diyor.bize karşı tehdit oluşturursa saldırırız.çok güzel.bizde bir atasözü var.bana dokunmayan yılan bin yaşasın.çuvalcıda aynısını yapıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.07.2014 23:28
Erol Erol

Siyonistlerinde onların maşasıABD ninde onları sevenlerininde Allah çukurlarını bol ateşli eylesin Vatikandaki papalarınında.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.07.2014 19:45
vardar vardar

Bir yanda fakir amerika...rusya....ve türkiye...yani...obama-putin-erdoğan....diğer yanda...küresel yahudi lobisi...ingiliz krallığı...hristiyan barı avrupa...kanada...avustralya...yahudilerle İngilizlerin ÇİN'i...abd deki neo conlar...işte dünyadaki olanlar ...bunların GÜÇ mücadelesi...ENERJİ mücadelesi...PARA mücadelesi...!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.07.2014 19:03
Şahinim diyor ki, Şahinim diyor ki,

Besle kargayı oysun gözünü,orta dğuda çok yanlışlar var el altından USA sıda İng,ilizide Rusu da el kaidesi de Suudiside ilavesi yerli güçler ne tarafa gideceğini bilmeyenler......hepsi hepsi kendilerine şunu sormalı 'iyi de Osmanlı nasıl buraları 400 yıl yönetti işte onun çaresi,tüm bu kuvvetlerin bu sahalardan çekilmesi başta İsrailin kendini sağlam kazığa bağlama sevdası ve lütfedilip osmanlı eliyle kendilerine yurt diye verilen yerlerde kıçını oynatmadan adam gibi oturması, Filistinlilere eziyeti kesmesi,USA nın,pislik davranışları sergiletmede USA desteği bertaraf edilmeli bunu sağlamak içinde illede USA ya,,Japonyaya atılanlardan dan mı sallamak gerekir,gerek yok ama İsrailin artık ipinin çekilmesi Filistinin nefes alması yani kısaca orta doğu mezaliminin bitmesi için Birleşmiş Türkler Birliğinin hayata geçirilmesi ile mümkün olacak,inşallah Erdoğanla diriliş başladı o da olacak ne mutlu Türküm diyene ne mutlu ve bu ifadeyi benliğine nakşedene.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 05.07.2014 11:11
UĞURLU UĞURLU

Olup bitenleri doğru okumak,Olayların küresel etkilerini,Emperyal sömürü makanizmasını ve çıkarların paylaşım noktalarını dikkatle takip etmekle mümkündür
.PETRAEUS bağlantısı,şu nedenlerle kabül gören bir bağlantıdır;
OBAMA IRAKTAN ve AFGANİSTANDAN Askerini çekmek vaadiyle BAŞKANLIĞA seçilmiş ve izleyeceği politikanın ASKERİ seçenekleri devre dışı bırakmasını temin adına,BİRİLERİ Onu NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜne aday gösterip,bu ödülü almasını kotararak,ABD ni ASKERİ SEÇENEKLER dışında arayışlara mahkum etmişti.
Bu ne anlama gelir?
ORTA DOĞUDA oluşturulmak istenen yeni durumun kotarılması,RESMİ ORDULARLA değil,ÜNÜFORMASIZ vurucu güçlerle kotarılması gerekliliği ortaya çıkmıştı.Zira RESMİ ORDULAR çuvallamışlar,her şeyi allak bullak edip ön görülen hedeflere, öngörülen süreçte ulaşamışlardı. Öyle ise yeni bir PROJE gerekiyordu.Yani,bir IŞİD yapılanması,çok yönlü hesaplar için devreye sokulmalıydı.
Bu gün Bölgemizde olup bitenlerin başlangıc tarihi belli, ancak bitiş tarihini belirlemek zor Başl

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 05.07.2014 06:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.