Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 30.05.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 30.05.2013 20:37

'ya tehdit mektubu

Bloomberg'e gönderilen tehdit içerikli mektupların bir benzerinin ABD Başkanı 'ya da gönderildiği ortaya çıktı.

Barack Obama'ya tehdit mektubu
Beyaz Saray yetkilileri konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, NBC Televizyonu FBI kaynaklarına dayandırarak verdiği haberinde mektubun risin maddesi içerip içermediğinin anlaşılması için incelendiğini duyurdu.

Başkan Obama'ya gönderilen mektubun içeriğinin Bloomberg'e gönderilen metinle aynı olduğu belirtildi. Mektupta, "Bu mektupta yer alan şey, senin için planladığım şeyle kıyaslanamaz bile." ifadelerinin bulunduğu belirtiliyor.

Bloomberg'e gönderilen mektuplarla, Obama'ya gönderilen mektupların ABD'nin Shreveport kasabasında mühürlendiği belirlendi. Mektuplarda, "Elimdeki silahları alman için önce beni ve ailemi öldürmen gerekecek." ifadeleri, mektupları gönderenlerin motivasyonunun Bloomberg ve başkan Obama'nın silah yasası konusundaki tutumuyla ilgili olduğu şeklinde yorumlandı.

New York Belediye Başkanı Blooemberg, ABD'nin en güçlü silah karşıtı lobisinin öncüsü olarak bilinirken, Başkan Obama da silah edinme konusunun yeni bir düzenlemeye kavuşmasını savunuyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.