Bugünkü
Takvim

Yaşasın Kral

, Abdullah bin Abdulaziz'in 'Klinik açıdan öldüğü'nü iddia etti... Dünya gündemine bomba gibi düşen bu iddia, dün akşam yalanlandı: Kral, Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti...

ABONE OL
Yaşasın Kral
Suudi Arabistan'da yaptığı reformlarla halkın büyük sevgisini kazanan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in öldüğü iddia edildi... Londra'dan yayın yapan ünlü Arap gazetesi El Şark el Avsat, "Suudi Arabistan'daki tıbbi kaynaklar, Kral Abdullah bin Abdulaziz'in kalbi, böbrekleri ve akciğerleri gibi hayati organlarının faaliyetleri sona erdi. Tüm tedavi yöntemleri, sonuç vermedi. Doktorlar Kral Abdullah'ı hayata döndürmek için birkaç kez elektroşok da denedi. Ancak sonuç olumsuz" diye yazdı. Resmi toplantılara ve yurt dışı ziyaretlerine Veliaht Prens Salman onu temsil etti. İşte bu haber dünya gündemine bomba gibi düştükten sonra Suudi Arabistan'dan bir açıklama geldi: Kral Abdullah bin Abdulaziz'in sağlık durumu gayet iyi. Dün Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti.

25 ÇOCUĞU VAR
, 1 Ağustos 1923 yılında, Necid Sultanlığı'nın Riyad Bölgesi'nde doğdu. Mekke Belediye Başkanlığı olarak ilk kamu görevini üstlendi. Ardından babası Abdülaziz El Suud tarafından Suudi Arabistan Ulusal Muhafızları'nın komutanı görevine geçti. Kardeşi Fahd bin Abdül Aziz ölünce yerine o tahta çıktı. 2005 yılında beri olarak birçok önemli reforma imza attı. Ülkesinde çok sevilen Kral'ın 25 çocuğu vardı.

SERVETİ 17.8 MİLYAR
Kral Abdullah bin Abdulaziz'in serveti 17 milyar 800 milyon dolar. 2 uçağı, 4 yatı olan Kral'ın İspanya'nın marbella adasında 65 taşınmazı var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.