Bugünkü
Takvim

lardan culara ibretlik ders!

'nin York kentinde bir caminin önünde düzenleyen aşırı sağcı göstericilere lar, çay ve bisküvi ikram etti.

  • Dünya
  • 28.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.05.2013 20:17
ABONE OL
Guardian gazetesi nin haberine göre, başkent Londra 'nın Woolwich semtinde İngiliz asker Lee Rigby 'nin geçen hafta öldürülmesini etmek için 'nin önünde toplanan az sayıdaki İngiliz Savunma Ligi (EDL) üyesi, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı.

Camide bulunan lar, ellerinde İngiliz bayraklarıyla protesto gösterisi yapan aşırı sağcılara çay ve bisküvi ikram etti. Önce protestolarına devam eden ancak daha sonra daveti kabul eden göstericiler, Müslümanlarla futbol maçı da oynadı.

Protestoculardan Leanne Staven, camiye sorun çıkarmaya gelmediklerini belirterek, "Bazı şeyleri söylememiz gerekiyor. Endişeleri olan beyaz İngilizler özgürce düşüncelerini ifade edemiyor." dedi.

York Üniversitesi öğretim üyesi Muhammed El-Gomati, olayla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Diyalog kurma olasılığı var. EDL bile konuşmaya başladı ve şiddet içeren aşırıcılığın yanlış olduğu konusunda hemfikiriz" diye konuştu.

York Camisi'nin imamı İsmail Miah, bir-iki kişinin yaptığından bütün Müslüman toplumunun sorumlu tutulamayacağını vurgulayarak, Londra'daki olayın İslami açıdan kabul edilemeyeceğinin altını çizdi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.