Bugünkü
Takvim

Nefret saldırısı

Londra'da bir n öldürülmesi aşırı sağcıların nefretini ateşledi. Müslüman avına çıkan saldırganlar, özellikle camileri hedef seçti. 17 ayrı saldırıda 20 kişi yaralandı...

ABONE OL
Nefret saldırısı
'de aşırı sağcılar Müslüman avına çıktı. Başkent Londra'da Müslüman olduğu belirtilen 2 Nijeryalı'nın bir vahşice katletmesinin ardından, yanlıları başta olmak üzere aşırı sağcılar yüzlerinde kar maskeleriyle gösteri yaptı. Kin ve nefret dolu saldırganlar, Cuma namazına giden Müslümanlar'ı hedef aldı. Namaz çıkışında saldırıya uğrayan Müslümanlar olayın şokunu yaşarken, ülkede 1 günde gerçekleşen 17 saldırıda 20 Müslüman yaralandı. İngiliz polis teşkilatı olayların kızışması üzerine hafta sonu izinlerini kaldırdı. 'deki an radikaller, "İslamcı solucanlara teslim olmayacağız" diye slogan attı. Polis İslam karşıtlarını güçlükle engelldi.

'BARBARCA BİR EYLEM'
Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı olaylarda, göstericiler, 2011'deki Londra ayaklanmalarını hatırlatarak "Onu ayaklanma mı sanıyorsunuz? Asıl şimdi görecekseniz" diyerek hükümete tepki gösterdi. Olay sonrası İngiltere'deki Müslüman kuruluş ve derneklerden saldırıyı kınayan açıklamalar geldi. İngiltere Müslüman Konseyi, "Bu korkunç cinayet İslam'da yeri olmayan barbarca bir eylem" dedi. Ayrıca Müslüman ve Müslüman olmayanlara nefrete ve düşmanlığa karşı birlikte hareket etme çağrısı yapıldı.

KANLI ELLERİYLE POZ VERDİ
Kasap bıçağı ile İngiliz askerini doğrayan iki Nijeryalı'nın sokaktakilere, "Gelin fotoğrafını çekin" diyerek, poz verdiği öğrenildi. 'İngiliz ordusu Müslümanlar'ı öldürüyor' diyerek cinayeti işleyen ve aşırı sağcıların fitilini ateşleyen , arkadaşı ile birlikte polis tarafından vurularak yakalandı.

İSVEÇ DE KARIŞIK
Londra'daki olayların bir benzeri 'de de yaşanıyor. Önceki akşam polisin bir Müslüman'ı vurarak öldürmesi üzerine başlayan olaylar iyice alevlendi. Ayaklanan göçmenler 18 ayrı bölgede çok sayıda aracı yaktı, polise, okullara, restoran ve binalara saldırılar düzenledi. İki polis ise başından yaralandı.

İNTİKAM YEMİNİ ETTİLER
İngiliz askerin öldürüldüğü Woolwicht'teki bir barda toplanan 100 kadar aşırı sağcı, intikam alacaklarına dair yemin etti. Polise içki şişeleriyle saldıran göstericiler, hızlarını alamayıp yakındaki camiye koştu. Barikatları aşan öfkeli kalabalığı polis güçlükle engelledi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.