Bugünkü
Takvim

Ajan'da kabarık

Rusya'da ajan trafiği tavan yaptı. 4 yılda ABD, Çin, İsrail, Romanya ve Gürcistan pasaportlu 5 casus yakalandı

Ajan'da kabarık
Moskova'da yakalanan 'ın üzerinde, klasik casus silahı, büyük miktarda para ve Rusça yazılmış mektup ele geçirildi. Mektupta, "Sizinle tecrübe, deneyim ve işbirliği paylaşımı için 100 bin dolar önermeye hazırız. Ödeme, detaylı sorularımıza cevap vermeyi kabul ederseniz gelecekteki işbirliğimiz için yıllık bir milyon dolara kadar çıkacaktır" ifadelerinin yer aldığı kaydedildi. Rusya'da daha önce Çin vatandaşı Tun Şenyun, S-300 füze sistemine ait bilgileri elde etmek isterken yakalanmıştı. FSB, 2011'de İsrailli Askeri Ataşe Albay Vadim Leiderman'ı gözaltına almıştı. Gürcü Mamuki Maysuradze, Romen Gabriel Grecu de casusluk yaptığı gerekçesiyle sınır dışı edilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.