Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.05.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 11.05.2013 13:01

Türkçe konuşan lidere para cezası

'da Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri , seçim kampanyasının son gününde Türkçe konuşma yaptığı için para cezasına çarptırıldı.

Türkçe konuşan lidere para cezası
'da Pazar günü yapılacak erken parlamento seçimleri için partilerin sürdürdüğü kampanyalar sona erdi. Seçime katılacak 45 parti ve koalisyon, propaganda çalışmalarını tamamladı.

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) seçim kampanyasının son gününde miting ve konser düzenledi.

Karamantzi'de yapılan mitingde konuşan HÖH lideri , seçimin, Bulgaristan için "kader günü olacağını" belirterek, seçimden daha güçlü ve başarılı çıkacaklarını savundu.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali'de konser düzenleyen HÖH, bölge milletvekili adaylarını tanıttı.

Lütvi Mestan, Kırcaali halkını Türkçe selamlayarak Karamantzi'de konuşmasını Türkçe yaptığı için anında 2 bin 500 Euro para cezasına çarptırıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından Malina, Tvetelina ve Azis gibi birçok sanatçı konser verdi.

kalan karakter 1000

Dobra Dobra

AB üyesi Bulgaristani görüyormusun?
Bizimkiler örnek alsin!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.05.2013 05:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.