Bugünkü
Takvim

Siber çete çökertildi

Siber çete çökertildi
, bankaların bilgisayar sistemlerini kırarak 45 milyon dolar elde eden bir uluslararası şebeke ortaya çıkardı. Dünyanın çeşitli ülkelerine dağılan çetenin kullandığı yöntemler uzmanları dahi şaşırttı. operasyon kapsamında toplam 7 zanlıyı gözaltına aldı. Aranan bir başka zanlı ise yakalanmak üzereyken Dominik Cumhuriyeti'nde bir cinayete kurban gitti. Yetkililerin açıklamalarına göre çete şöyle çalışıyordu: İlk aşamada bankaların bilgisayar sistemlerini kıran bilgisayar korsanları, banka kartlarının güvenlik şifrelerini elde ediyordu. İkinci aşamada ise güvenlik şifreleri ele geçirilen kartlar özel cihazlarda üretilerek çeşitli ülkelerde bankamatiklerden nakit olarak çekiliyordu. Bu sistemle tam 26 ülkeden para çekildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.