Bugünkü
Takvim

Zoraki Kral!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 'ı kral ilan etmek üzere Ancak Charles'ın bu görev için zorla ikna edildiğine dikkat çekildi

ABONE OL
Zoraki Kral!
'a krallık yolu açıldı. Buckhingham Sarayı'nın, önceki gün , Kasım ayında Sri Lanka'da düzenlenecek Commonwealth ülkeleri toplantısına katılmayacağını açıkladı. Dün de İngiltere Parlamentosu'nun resmi açılışına Prens Charles ve eşi 'nın katılması, yeni bir iddiayı gündeme taşıdı.

10 YILDIR İSTEMİYOR
Kraliyet Ailesi'ne yakın kaynaklara göre, Elizabeth çok yakında Prens Charles'ın yeni İngiltere Kralı olduğunu açıklayacak. 61 yıldır tahtta olan Kraliçe II Elizabeth'in bu kararına, aile üyelerinden birinin karşı çıktığı iddia edildi. Ancak o kişinin kim olduğu konusunda net bir bilgi yok. Prens Charles'ın da yaklaşık 10 yıldır annesinden bu konuda destek gördüğü ama kendisinin Krallık gibi bir ısrarının asla olmadığı da bir gerçek.

AĞIR SORUMLULUK
Prens Charles'ın neden kral olmak istemediği ise tam bir muamma. Prens Charles'ın bu kadar büyük bir sorumluluğu almak istemediği ilk akla gelen seçenek olarak gösterildi. Kraliçe II. Elizabet'in özellikle son dönemde yaşadığı bazı sağlık sorunlarının da bu kararda etkili olduğuna dikkat çekildi.

23 YILDIR SAÇLARI BEYAZ

1952 yılında taç giyen İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in bazı bilinmeyenleri şöyle:
* Yıllarca saçlarını boyatan Kraliçe, 1990'dan itibaren bu işlemi hiç yaptırmadı.

* İngiltere' deki kuğuların tümü Kraliçe'nin.
* Servetinin yüzde 3'ünü her yıl bağış yapıyor.
* Leica makinesi ile fotoğraf çekmeye bayılır.
* Kraliyet uçağı için her saat 11 bin Sterlin masraf yapılıyor.
* Askeri bando marşlarına bayılır ve Rolls Royce'unda bu marşların CD'si var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.