Bugünkü
Takvim

Şaşırtan karar

Katolikler'in yeni 'in ilk yurt dışı seyahatinin Kuzey Irak'a yapacak olması, dünyada şaşkınlık yarattı...

ABONE OL
Şaşırtan karar
Dünyada ve özellikle Ortadoğu'da çok önemli değişimler yaşanırken, çiçeği burnunda 'in ilk yurt dışı seyahatini öğrenenler, şok yaşadı. Kuzey Irak'ta, Bölgesel Yönetim Başkanı ile görüşecek olan Papa Francis'in bu kararı zihinleri de karıştırdı. Ziyaret tarihi açıklanmadı. Ancak Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Vakıflar ve Dini İşler Bakanlığı yetkilileri, Papa Francis'in ziyaret tarihinin kesinleşmediğini belirterek, "Bu konuda çalışmalar sürüyor. Papa'yı ağırlamak bizim için çok önemli" dedi.

YALANLAMADI
Kuzey Irak yönetimi, ziyaret teklifinin Vatikan'dan geldiğini açıkladı. Vatikan, konuyla ilgili sorulara cevap vermekten kaçındı. Ancak bir gazetecinin, "Sessiz kalmanızı, Kuzey Irak seferinin yalan olduğunu anlıyoruz. Yanılıyor muyum?" şeklindeki sorusuna ise Vatikan'ın cevabı şöyle oldu: Kuzey Irak'a gitmeyeceğimizi söylemek doğru olmaz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.