Bugünkü
Takvim

Anaparaya polis baskını

IMF Başkanı , görevi ihmal ve suistimalle suçlandı. Evine baskın düzenleyen polis, önemli evraklara el koydu

Anaparaya polis baskını
Frnasız Savcılığı, 'nun (IMF) Başkanı 'in evine, sürdürülen bir soruşturma kapsamında baskın yaptı. Polis, paranın anası olarak anılan Lagarde'nin evinde arama yaptı. Çok sayıda evrağa, incelemek üzere el koydu.

400 MİLYON DOLARLIK SATIŞ
IMF Başkanı, Fransız işadamı Bernard Tapie'nin spor markası Adidas'ın 1990'da satış işleminde bir kamu bankasıyla yasa dışı yollarla anlaşmasına göz yummakla suçlanıyor. Tapie'nin, Nicolas Sarkozy'nin yakın arkadaşlarından biri olduğu belirtiliyor. Eski Ekonomi Bakanı Lagarde'ın avukatı Yves Repiquet, müvekkilinin, "Gizleyecek bir şeyi olmadığını'' belirtti. Lagarde'ın şu ana kadar iddialarla ilgili olarak mahkeme tarafından ifade vermeye çağrılmadığını söyledi. IMF eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn, New York'taki bir otelde kat görevlisine cinsel saldırıda bulunmak suçuyla yargılandığı için 18 Mayıs 2011'de görevinden istifa etmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.