Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.03.2013 00:00
  • Son Güncelleme: 12.03.2013 15:00

gerçek oldu

Minsk'te sergilenen oda ünlü çocuk masalı 'i andırıyor.

Hansel ve Gratel gerçek oldu

Belarus'un başkenti Minsk'te sergilenen bir oda görenleri şaşkına çeviriyor.

Normal bir oturma odasındaki tüm eşyaların bulunduğu odanın en önemli özelliği, içerisindeki her şeyin dan yapılmış olması.

Odada bulunan mobilya, şömine, halı, saat, çiçek ve köpek figürü dahil her şeyin gerçeğiyle birebir formatta üretildiğini kaydeden ünlü çikolata heykeltıraşı Elena Klement, odanın dünyada benzerinin olmadığını ifade etti.

Odanın yapım aşamasında 600 kilogram malzeme harcandığını belirten Klement, "Bu malzemelerin inşa süreci oldukça ilginç. Çikolatalara biçim verebilmek için eksi 35-40 derecede çalıştık. Çünkü sıcaklık biraz fazla olursa çikolata eriyor ve şeklini kaybediyor.

Biraz fazla yağ koysanız hemen sertleşiyor. Bu yüzden özel sıcaklığında çalışmamız gerekiyor.

Dünyaca ünlü çocuk masalı 'de yer alan çikolatadan yapılma evi andıran "Çikolata oda" Minsk'te bulunan "All" adlı alışveriş merkezinde 14 Nisana kadar ziyaretçilerini ağırlayacak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.