Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 29.05.2012 11:02

'a vizede büyük kolaylık

, turistik amaçlarla ülkeye gelecek olan Türklerin, havaalanında vize alabileceklerini duyurdu.

Mısır'a vizede büyük kolaylık
Turizm Bakanı Munir Fahri Abdunnur, ülke turizmini kalkındırmak amacıyla aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelere vize kolaylığı sağlandığını açıkladı.

Abdunnur'un açıklamasına göre Türkiye ile birlikte Çin, Hindistan, Brezilya ve Azerbaycan vatandaşları da havaalanında vize alarak ülkeye girebilecek.

Mısır yönetimi son yıllarda Türklere bu kolaylığı gayri resmi olarak sağlamıştı. Türkler 15 Amerikan Doları karşılığın pul alarak ülkeye girebiliyordu.

Türkiye, son yıllarda başta Suriye, Lübnan ve Ürdün olmak üzere bazı Arap ülkeleriyle vize muafiyeti sağlamış, bu halkaya Mısır'ı da dahil etmek için büyük bir çaba sarf etmişti.

Mısır, son yıllarda Türklerin tatil için tercih ettiği ülkelerin başında geliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.