Bugünkü
Takvim

Rus liderden Angus muhabbeti

ABONE OL
Rus liderden Angus muhabbeti
Türkiye'ye artan et fiyatlarını düşürmek ve üretimi artırmak için getirilen Angus'lar şimdi de Rusya'da. Briansk bölgesindeki Miratorg tarım şirketi, çoğunluğu ABD'den olmak üzere 7 binin üzerinde Angus getirdi. Şirket, hayvanların bakımı ve et üretiminin verimliliği için Amerikalı kovboyları da çiftliğe taşıdı. Rusya Başbakanı de özel proje kapsamında yapılan çalışmayı yerinde inceledi; Amerikalı kovboylarla sohbet etti. Avustralya'dan da 2 gemi sığır getiren şirket, ABD'den ayrıca 57 adet at getirdi. Bugün Rusya'da yılda yaklaşık 1.7 milyon ton sığır eti üretilirken, 1980'li yıllarda bu rakam 4 milyon tonun üzerindeydi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.