Bugünkü
Takvim

'AB liderleri Türk lokumuna uzansın'

Ekonomik çöküntü sonrası Euro Bölgesi'nden çıkması gündeme gelen Yunanistan'ın yerine 'nin alınması önerildi. Makalede, "Avrupalı lider Türk lokumuna uzansın" esprisi de yapıldı.

  • Dünya
  • 25.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.05.2012 10:02
ABONE OL
Müthiş öneri!
Amerikan Wall Street Journal'da ile ilgili dikkat çekici bir makale yer aldı. Gazete, Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkması halinde yerine Türkiye'nin alınmasını önerdi.

Wall Street Journal'ın "Marketwatch" adlı bloğunda Türkiye'nin Euro'ya katılması konusunu ele alan bir makale yayınlandı. Makalede, Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkması halinde yerine Türkiye'nin alınması tavsiye edilerek,, "Yunanistan, sonunda Euro Bölgesi'nden ayrılırsa ki söylentiler bu durumun yaşanabileceğini gösteriyor, onun yerini Türkiye alsa daha iyi olur" ifadelerine yer verildi.

TÜRKİYE YÜZDE 8.5 BÜYÜDÜ

Türkiye'nin hızlı büyümesine dikkat çekilen makalede, Avrupalı liderlere "zirvede bir araya gelen liderler akşam yemeğinde kafalarını çorbalarından kaldırıp Türk lokumuna uzansanlar iyi ederler" esprisi yer aldı.

Türkiye'nin 2011'de yüzde 8.5'lik bir büyüme kaydettiği belirtilen makalede, "Avrupa'nın çoğu böyle bir büyüme için ellerini ovuşturdu. Türkiye'yi Euro'ya almak kağıt üzerinde de olsa çekici bir fikir" yorumu yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.