Bugünkü
Takvim

Lüküs ha'yat

Türkiye aşığı Ukraynalı işadamı 'e ait dünyanın en iyi yatı seçildi. 5 oda bir salon mega yatın içi tepeden tırnağa lüks kokuyor

ABONE OL
Lüküs ha'yat
Dünyanın en lüks ve görkemli yatlarına verilen bu yıl da sahiplerini buldu. İngiltere'nin tanınan kişilerinden olan 'nin sunuculuğunu üstlendiği ödül töreni 'nda gerçekleşti. Dev ödül töreni ilk kez İstanbul'da düzenlenirken 500 GT-1 kategorisinde birinciliği uzun yıllardır Türkiye denizlerinde olan kazandı. 60 metre uzunluğunda, 11 metre genişliğindeki Kaiser'in sahibi Ukraynalı işadamı 'a ödülünü Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç verdi.

SAHİBİNİN 3,5 MİLYAR DOLARI VAR
15 mürettebatın görev aldığı mega yat halen Bodrum Limanı'nda denize açılmayı beklerken yıl boyunca Ege ve Akdeniz kıyılarını dolaşıyor. 5 kabin ve büyük bir salona sahip olan megayatta sinema salonu, spor salonu, jakuzi, sauna, güneşlenme güvertesi de yer alıyor. 2 adet jet motorlu yardımcı botun bulunduğu teknede 2 adet de jet ski olması dikkat çekiyor. Yatın sahibi Aleksander Yaroslavskiy ise 3,5 milyar dolarlık servetiyle Ukrayna'nın en büyük zenginlerinden. Metalist Kharkiv futbol takımının sahibi olan 52 yaşındaki iş adamı yaz tatilinin büyük çoğunluğunu Ege kıyılarında geçiriyor. Bodrum'daki koyları ve berrak denizi başka bir yerde göremeyeceği için Türkiye'yi tercih ettiğini belirten Yaroslavskiy, EURO 2012 Avrupa Futbol Turnuvası'nda da proje başkanlığı yapıyor. Kharkiv'e turnuva için 300 milyon dolarlık yatırım yaparak, yeni bir futbol stadı, bir havaalanı ve 5 yıldızlı otel yaptıran Yaroslavskiy, Türk Milli takımının bu turnuvada yer almamasından dolayı son derece üzgün olduğunu belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.