Bugünkü
Takvim

Komşu çorbaya muhtaç

ABONE OL
Komşu çorbaya muhtaç
Yunanistan'da ülkeyi isyana sürükleyen ekonomik krizin etkileri her geçen gün büyümeye devam ediyor. Avrupa Birliği ve Dünya Bankası yardımlarının da yeterli gelmediği kriz nedeniyle yıl başından beri ülkenin başkenti Atina'da bir çok noktada çorba evleri kurulmuştu. Aylardır yemeklerini çorba evlerinden karşılayan yoksul halka artık, yakın geçmişin yüksek gelirli çalışanları da katıldı. Aylar önce hallerinden fakir oldukları belli olan insanların girdikleri kuyruklarda artık takım elbiseli, üst düzey yöneticilik yapan insanlar da boy gösteriyor. Şık giyimli orta yaşlı kadınların da bulunduğu skuyruklar kalabalıklaşırken, Yunan vatandaşları kriz karşısında artık yiyecek yemek bile bulmakta güçlük çektiklerini söylüyorlar. Atina Belediye Başkanı Fotis Provatas ise "İnsanın yaşadığı şehir onun annesidir. Muhtaçsa halkımızın karnını doyurmak bizim görevimizdir" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.