Bugünkü
Takvim

il kez kıpırdatıldı

ABONE OL
Felçli el il kez kıpırdatıldı
ABD'de felçli bir hasta, geçirdiği ameliyat sonrasında elini kullanmaya başladı. Hastanın 2008'te geçirdiği bir trafik kazası sonrası beyni ile elleri arasındaki iletişim yok olmuştu. Bunun sonucu olarak, hasta ellerini kıpırdatamıyordu. Tıp Fakültesi'ndeki cerrahlar hastaya, yeni bir sinir hattı döşedi ve bu sayede beyniyle eli arasındaki iletişimi yeniden sağladı. 71 yaşındaki hasta artık yemek yiyebiliyor ve az da olsa yazma yeteneğini geri kazanmış durumda. Hastanın omurilik sinirleri üzerinde yapılan operasyon ise bir ilk olma özelliği taşıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.