Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 13.12.2011 14:12
  • Son Güncelleme: 13.12.2011 14:13

göndere çekildi

Filistin'in, BM'nin Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'na () tam üye olması dolayısıyla Paris'te tören düzenlendi.

Filistin bayrağı göndere çekildi
Genel Direktörü İrina Bokova ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın da katıldığı törenin sonunda ulusal marş eşliğinde göndere çekildi.

Töreni Paris'te görevli çok sayıda diplomat, basın mensubu ve davetli izledi.

Abbas, daha sonra UNESCO binasında basın toplantısı düzenleyecek.

Filistin, 31 Ekim'de düzenlenen oylama sonucunda UNESCO üyeliğine kabul edilmişti. Filistin ile birlikte UNESCO'ya üye ülke sayısı 195'e çıktı.

Filistin'in üyeliğine İsrail ile birlikte tepki gösteren ABD, UNESCO bütçesine katkı payı ödemeyi durduracağını açıklamıştı.

ABD, UNESCO bütçesinin yüzde 22'sini karşılıyor. ABD'nin henüz 2011 yılı katkı payını da ödememiş olması nedeniyle 2012'de UNESCO bütçesinde 150 milyon dolarlık açık meydana gelmesi bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.