Bugünkü
Takvim

Yunanlılardan IMF'ye barikat

  • Dünya
  • 30.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.09.2011 20:26
ABONE OL
Yunanlılardan IMF'ye barikat
8 milyar euroluk kredinin serbest bırakılıp bırakılmayacağına karar verecek olan IMF, Avrupa Birliği ve Avrupa Merkez Bankası'ndan oluşan heyet Atina'da.

ise, i teftiş etmek için ülkeye gelen bu yetkililerle neredeyse köşe kapmaca oynuyor.

Heyetin görüşmelerinin, yollara ve bakanlıklara kurulan barikatlar nedeniyle geciktiği belirtilirken, bazı görüşmelerin de planlanan mekanlar yerine başka yerlerde yapıldığı kaydedildi.

Euro bölgesini oluşturan 17 ülke ve IMF, Temmuz ayında Yunanistan'a 110 milyar Euro ek kredi ve borcunu ödeyebilmesi için daha fazla süre vermeyi kabul etmişti.

Ancak Avrupa Birliği ile IMF, 8 milyar euroluk kredi dilimini serbest bırakmak için Papandreu hükümetinin daha fazla kemer sıkmasını talep ediyor.

İşte bu nedenle Atina'ya teftişe gelen heyet de halkın tepkisini çekti. Heyetin protesto gösterileri ve barikatlar nedeniyle görüşmelerini güçlükle sürdürdüğü kaydedildi.

Yunanistan'ın adı geçen bu kredi dilimini alamaması halinde maaşları ve borçlarını ödeyemeyeceği belirtiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.