Bugünkü
Takvim

"Putin daha güçlü olduğu için aday olmadım"

Rusya Devlet Başkanı , Başbakan 'in daha güçlü olduğu için başkanlık seçimlerine aday olmadığını aktardı.

  • Dünya
  • 30.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.09.2011 14:24
ABONE OL
Putin daha güçlü olduğu için aday olmadım
Putin'e işaret eden Medvedev; " Daha güçlü otorite ve yüksek reytinge sahip olduğu için, ikinci dönem başkan aday olmadım " dedi.

Devlet televizyonlarının yöneticileri ile bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı, yöneticilerin internet kullanıcıları ve bloggerların düşüncelerini de dikkate alması gerektiğini söyledi. Parlamento ve devlet başkanlığı seçimlerinin ardından hükümette önemli değişiklikler yapılacağı sinyali veren Medvedev, "Devamlılık olmalı, dümende kimin olduğunun önemini anlamalıyız. Diğer taraftan değişim de olmalı" dedi.

Mart ayında yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde Putin'in Kremlin'e dönmesi durumunda kendisinin yeni hükümeti kurmaya hazır olduğunu kaydeden Medvedev, "Hükümet modernize edilmeli. Eğer Rus halkı Birleşik Rusya'ya güvenini ortaya koyar, devlet başkanlığı seçimlerinde de bizim adayımızı desteklerse, benim kuracağım hükümet yeni insanlardan oluşacak" şeklinde konuştu.

Maliye Eski Bakanı Aleksey Kudrin'in görevden alınması ile ilgili kararı da değerlendiren Medvedev, olayın bir hükümet disiplini olduğunu belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.