Bugünkü
Takvim

"İsrail'le veri paylaşımı anlaşmamız yok"

, füze savunma sisteminde elde edilecek radar görüntülerinin İsrail'le paylaşılması konusunda bir anlaşmanın bulunmadığını duyurdu.

  • Dünya
  • 30.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.09.2011 14:31
ABONE OL
İsrail'le veri paylaşımı anlaşmamız yok
sözcüsü Damien Arnaud, ''Füze savunmasında İsrail'le veri paylaşımı anlaşmamız yok'' dedi.

NATO'nun İsrail, Fas, Cezayir, Tunus, Mısır, Moritanya ve Ürdün dahil olmak üzere Akdeniz Diyaloğu ülkelerinden 7 tanesiyle ''gizli bilgilerin korunması'' anlaşması bulunduğunu belirten sözcü, ''Bu, söz konusu ülkelerle gizli belge ve bilgileri paylaşabileceğimiz anlamına geliyor'' ifadesini kullandı.

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Brüksel'de bir düşünce kuruluşundaki konuşmasında, füze savunma sisteminde İsrail'le veri paylaşımıyla ilgili bir soruya ''Elbette bu tür operasyonel detaylar hakkında yorum yapamam. Fakat sizi temin ederim ki halklarımızı korumak için elimizden geldiğince istihbarat paylaşımında bulunuyoruz. İttifak olmanın özü budur'' cevabını vermişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.