Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 30.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 30.09.2011 17:01

Bu haber çok ses getirir

Uçak fabrikasında uyuşturucunun ne işi var demeyin... FBI, 'in bir fabrikasına yaptığı baskında 37 kişiyi tutukladı.

Bu haber çok ses getirir
Amerikan uçak üreticisi 'in bir fabrikasına uyuşturucu baskını yapan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanları 37 kişiyi tutukladı.

BBC'nin haberine göre, tutuklananların biri hariç tamamının eski ya da şu anda çalışan Boeing personeli olduğu açıklandı.

Philadelphia'daki fabrikada tutuklananların daha çok ağrı kesici ve anksiyete için kullanılan reçeteli ilaçları kullandıkları ve sattıkları iddia edildi. FBI ajanlarının çalışanlar arasına sızarak ortaya çıkarttığı şebeke hakkında Boeing firmasının uyarıldığı açıklandı.

Boeing fabrikasının ABD ordusu için Afganistan'da kullanılan Chinook helikopterleri ve Osprey uçaklarını ürettiği öğrenildi.
ABD'li savcı Zane David Memeger, 23 kişinin uyuşturucu satmak, 14 kişinin de bulundurmakla suçlandığını söyledi. Tutuklananlar arasında kadınların da bulunduğu ve daha çok 40'lı ve 50'li yaşlarda oldukları açıklandı. Boeing'in fabrikasında 5500 kişi çalışıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.