Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.09.2011 20:16
ABONE OL

PJAK'a büyük operasyon

İran'ın, terör örgütü PJAK'a yönelik operasyonlarında şu ana kadar 180 teröristin etkisiz hale getirildi.

PJAK'a büyük operasyon
Devlet televizyonunun haberine göre, ", Temmuz ayında başlayan operasyonlar sonucu şu ana kadar 180'den fazla PJAK'lı teröristin öldürüldüğünü söyledi.

Çatışmalarda 300'den çok teröristin de yaralandığının belirlendiğini kaydeden Tuğgeneral Iraki, teröristlerin ağır bir yenilgi alarakİrantopraklarını terk ettiklerini belirtti.

Teröristlerin sınırdan bir kilometre öteye çekilme ve saldırıda bulunmama da dahil İran'ın tüm şartlarını kabul ettiğini belirten Iraki, bölgenin tamamının teröristlerden temizlendiğini bildirdi.

Tuğgeneral Iraki, teröristlerin dış güçlerce eğitilip silahla donatıldığını da ifade etti.

İran Devrim Muhafızları, ülkenin kuzeybatı sınırı bölgesinde 16 Temmuz'da teröristlere yönelik operasyon başlatmıştı.Ramazansüresince ara verilen operasyonlar bayramın ardından yeniden başlamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.