Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 22.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 22.09.2011 14:08

Nikah şahidine yolsuzluk davası

Fransa Cumhurşbakani Nicolas 'nin nikah şahitliğini yapan kişi hakkında yolsuzluk davası açıldı.

Nikah şahidine yolsuzluk davası
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas 'nin yakın arkadaşı olan ve Carla Bruni ile evlendiğinde nikah şahitliğini yapan Nicolas Bazire hakkında, Pakistan'a silah satışı sırasında yapılan yolsuzlukla ilgili dava açıldı.

Paris mahkemesi, Bazire ile birlikte, Sarkozy'nin eski danışmanlarından Thierry Gaubert hakkında da yine aynı suçlamayla soruşturma açıldı.
Sarkozy'e yakın bu iki kişi, eski başbakanlardan Edouard Balladur'ün, 1995 yılında cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını, Pakistan'a satılan silahların komisyonundan elde edilen paralarla yasa dışı bir şekilde karşıladıkları gerekçesiyle suçlanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.