Bugünkü
Takvim

Rumlar Lübnan'ı rahatsız etti

  • Dünya
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 19:24
ABONE OL
Rumlar Lübnan'ı rahatsız etti
Lübnan, 'a; 'de hidrokarbon aramaları konusunda İsrail'le yaptığı anlaşmanın Lübnan ile ilişkilerini tehdit ettiğini iletti.

Rum radyosu haberine göre, nin bu konudaki tutumunun Rum yönetimine, Beyrut'taki Rum büyükelçi aracılığıyla ilettiğini ve Lübnan'ın hiçbir ülkenin egemenlik haklarını ihlal etmesine asla müsaade etmeyeceğini vurguladığını duyurdu.

Lübnan'ın, Güney Kıbrıs ile daha önce yaptığı münhasır ekonomik bölge sınırlarını belirleme anlaşmasını 2006'dan beridir parlamento düzeyinde onaylamadığına vurgu yapılırken, Güney Kıbrıs'ın Doğu Akdeniz'de yapmakta olduğu hidrokarbon aramalarının Lübnan Bakanlar Kurulu düzeyinde ele alındığına işaret edildi.

Rum radyosu, Rum Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli'nin bu konuyu Lübnanlı mevkidaşı ile New York'ta görüşmesinin beklendiğini, Lübnan diplomatik misyonunun meseleyi; Güney Kıbrıs ile değil İsrail'le anlaşmazlık olarak gündeme getireceği yolunda bilgiler bulunduğunu de haber verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.