Bugünkü
Takvim

Emekli maaşlarına kesinti

  • Dünya
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 22:02
ABONE OL
Emekli maaşlarına kesinti
Ilias 6,5 saat süren bakanlar kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, ''troyka temsilcileri gelecek hafta başında Atina'ya vardıktan sonra bu temsilcilerle görüşmelerin tamamlanacağını'' söyledi.

Kabinenin özellikle özelleştirmeler ve istihdam olanaklarının yaratılması dahil bir dizi yapısal reform sürecinin hızlandırılması kararını aldığını belirten Mossialos, ''Bugün alınan önlemler bizim 2014 yılı sonuna kadar kurtarma planına uymamıza olanak sağlayacak'' dedi.

Mossialos, ''Bu seçim, 'ın taahhütlerini tam olarak yerine getireceğini ve Avro Bölgesi ile AB'nin merkezinde kalmayı istediği yönünde piyasalara ve ortaklarımıza bir mesaj gönderiyor. Bu, Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nin eşit bir üyesi olarak mali bağımsızlığını kazanması, mümkün olan en kısa zamanda faiz dışı fazlayı sağlaması için önemli ve stratejik bir seçim'' diye konuştu.

Hükümet sözcüsü Mossialos, alınan yeni önlemler kapsamında, yıllık gelirin vergiden muaf kısmını 8 bin avrodan 5 bin avroya indireceklerini ve kesintinin bu yıl gelirine uygulanacağını belirtti. Hükümet daha önce 12 bin avro olan miktarı haziran ayında 8 bin avroya indirmişti.

Bakanlar Kurulu emekli maaşı aylık 1200 avronun üzerinde olanlar ile 55 yaşından önce emekli olanların maaşlarında yeni kesintiler uygulamayı da kabul etti.

Yunanistan'ın, Mayıs 2010'da kabul ettiği 110 milyar avroluk kurtarma paketinin 8 milyar avroluk 6'ıncı diliminin serbest bırakılması, bu ülkenin paket karşılığında kabul ettiği şartları yerine getirmesine bağlı bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.