Bugünkü
Takvim

Denizkızı

16 yaşındaki Laura, yelkeniyle tek başına dünya turuna çıktı. Okulu bıraktığını açıklayan maceracı kız, kriz yarattı

ABONE OL
Denizkızı
lı 16 yaşındaki , yelkeniyle dünyaya açıldı. Laura'nın tek hayali tek başına yelkenle denize açılmaktı. Genç kız, gençlik ve çocuk koruma bürolarının engellemelerine rağmen, mahkemeden izin aldı ve yelkeniyle tek başına dünya turuna çıktı.

'ZAMANIM YOK'
12 Ağustos 2010 tarihinde Portekiz'den yalnız başına denize açılan Dekker, Avustralya'ya kadar ulaştı. Yolculuğu sorunsuz devam eden Dekker, Hollanda yayın kurumu 'e yaptığı açıklamada, okul hayatına son verdiğini duyurdu. Bu karar ülkede tartışma konusu oldu. Şimdiye kadar derslerini internet yoluyla takip eden maceracı kız, "Derse zaman ayıramıyorum, yelkene odaklanıyorum" diye konuştu. Laura, dünya turunu tamamlarsa, "solo dünya turunu yapan en genç denizci" unvanını elde edecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.