Bugünkü
Takvim

e karşı

'da onbinlerce kişi karşıtı gösteri düzenledi.

  • Dünya
  • 19.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.09.2011 10:45
ABONE OL
Japonya nükleere karşı
'da onbinlerce kişi enerji kullanımına son verilmesi için protesto gösterisi düzenledi.

Tokyo'da onbinlerce protestocunun hükümetin nükleer enerjiden vazgeçmesi için düzenlediği gösteride, katılımcıların "Sayonara nükleer enerji!" (Nükleer enerji elveda!) sloganları attığı belirtildi.

Organizatörler, depremden bu yana düzenlenen en geniş katılımlı protesto gösterisine 60 bin kişinin katıldığını kaydederken, polis kaynakları 20 bin kişinin gösteri yaptığını duyurdu.

Japonya'da 11 Mart'ta meydana gelen depremin, Fukuşima nükleer santralinde yarattığı hasar ülkeye büyük miktarda radyasyon yayılmasına neden olmuştu.

Fukuşima'daki patlama, Çernobil santrali felaketinden bu yana en büyük nükleer felaket olarak kayıtlara geçti.

Japonya'nın yeni Başbakanı Yoşihiko Noda, ülkedeki nükleer santrallerin güvenlik kontrollerinin tamamlanmasının ardından faaliyete geçeceğini ancak uzun dönemde Japonya'nın nükleer enerjiye bağımlılığı azaltmayı hedeflemesi gerektiğini açıklamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.