Bugünkü
Takvim

Rumların 'petrol oyunu'

'nin ilan ettiği "münhasır ekonomik bölge"ye sondaj makinasını yerleştirdiği bildirildi.

  • Dünya
  • 16.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.09.2011 13:31
ABONE OL
Rumların 'petrol oyunu'
Türkiye'nin "KKTC ile Kıta Sahanlığını Sınırlandırma Anlaşması yapacağız" uyarısına rağmen Güney Kıbrıs Rum Kesim'nin ilan ettiği "münhasır ekonomik bölge"ye sondaj makinasını yerleştirildiği bildirildi.

Rum Kesimi'nde İngilizce olarak yayımlanan Cyprus Mail gazetesi, Türkiye donanmasının ve hava gücünün dikkatli gözleri altında, 21 Eylül'de sondaj çalışmalarına başlayacağını açıklayan Noble şirketinin, dün "münhasır ekonomik bölge"ye sondaj makinasını yerleştirdiğini belirtti.

Gazete Savunma Bakanlığı kaynaklarına göre, Türk donanma gemileri ve uçaklarının sondaj alanını uzaktan izlediğini ve Kıbrıs Rum Kesimi deniz ya da hava bölgesini ihlal etmediğine işaret etti.(ANKA)

kalan karakter 1000

m m

RUM BAYAN BİZİM ASLANLIĞIMIZI UNUTMUŞ ACABA KİM HAIRLATACAK

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.09.2011 00:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.