Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 16.09.2011 23:02

Araplar için Türk demokrasisi daha cazip

Araplar için Türk demokrasisi daha cazip
Fransa'da yayımlanan Gazetesi, , ve 'ın Libya'ya bir gün arayla yaptıkları ziyareti yorumladı.

Gazetenin yarın çıkacak sayısında yeralan başyazıda, Türkiye'nin, dinamik ekonomisi ve demokrasisiyle değişim sürecindeki Arap ülkelerine cazip geldiği vurgulandı.

Le Monde'un başyazısında, Sarkozy'nin Libya ziyaretinin zamanlamasında, hem iç hem de dış politika faktörlerinin ön plana çıkmış olabileceği görüşü dile getirildi.

Gazete, Sarkozy'nin ziyaretinin nedeniyle ilgili, 'İçeride Sosyalist Parti'nin başlattığı cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını gölgelemek, dışarıda da Erdoğan'ın popülaritesinin önüne geçmek olabileceği' yorumunu dile getirdi.

Başyazıda, Erdoğan'ın, Libya'dan önce Tunus ve Mısır'a gittiği ve bu ülkelerde çok olumlu karşılandığının altı çizildi.

Le Monde gazetesinde yayınlanan başyazıda, ''Erdoğan, yetenekli bir şekilde Arap ülkelerinin demokratikleşme dalgası üzerine hareket etmesini bildi ' 'ifadesi kullanıldı.

Başyazıda, ''Türkiye'nin dinamik ekonomisi ve demokrasisiyle, değişim sürecindeki Arap ülkelerine daha cazip geldiği'' yorumu yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.