Bugünkü
Takvim

Doğu Akdeniz'de 'sondaj krizi'

Kıbrıs Rum Kesimi'nin Doğu Akdeniz'de tek taraflı petrol arama çalışmalarına başlaması halinde Türkiye ile KKTC arasında Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması yapılacak.

  • Dünya
  • 15.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.09.2011 13:07
ABONE OL
Doğu Akdeniz'de 'sondaj krizi'
Dışişleri Bakanlığı, Güney Kıbrıs Rum yönetiminin Adanın güneyinde sondaj faaliyetlerine başlaması halinde Türkiye ile KKTC arasında bir Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması yapılması hususunda mutabakata varıldığını bildirdi.

Bakanlık tarafından Türkiye-KKTC Kıta Sahanlığı Sınırlandırması Anlaşması Görüşmeleri başlığı altında yapılan açıklamada, Türk hükümetinin daveti çerçevesinde bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilgili kurum temsilcilerinden müteşekkil bir heyetle Bakanlıkta teknik görüşmeler yapıldığı bildirildi.
Açıklamada şunlar belirtildi:

"Yapılan görüşmeler neticesinde Güney Kıbrıs Rum yönetiminin Adanın güneyinde sondaj faaliyetlerine başlaması halinde Türkiye ile KKTC arasında bir Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması yapılması hususunda mutabakata varılmıştır."

KKTC hükümetinin daveti üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı başkanlığında Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden oluşan bir heyetin de yarın KKTC'de temaslarda bulunacağı kaydedildi.


kalan karakter 1000

husnu husnu

turkiyeyle yunanistan bu isin tatliya baglanmasinda fayda goruru dunya kadar borcu olan yunanistan ve bi okadar turkiye burdan cikacak enenrji satisindan coook fayda goruruler yoksa gene o uyanik ulkeler gelir bi makara yapar ellerindeki bu uckurusuda alirlar zaten aliyor zalimler,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.09.2011 15:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.