Bugünkü
Takvim

yılında ne kadar olacak?

Birleşmiş Milletler istatistiklerine göre yılında ne kadar olacak?

  • Dünya
  • 15.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.09.2011 09:42
ABONE OL
İşte 2050'de dünya nüfusu
7 milyar sınırına dayanırken, Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu, '7 Milyar İnsan, 7 Milyar Girişim' projesini resmen hayata geçirdi.

Proje, hükümetleri, iş dünyasını ve medya sektörünü biraraya getirerek bu üç sektörün, günümüzün sorunlarıyla ortak mücadele etmesini sağlamayı amaçlıyor.

Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nde pnojeye ilişkin olarak düzenlenen konferansın açılışında konuşan Genel Sekreter Ban Ki Moon, dünyada yeterince varlıklı insan ve sayısız imkanlar olmasına karşın açlık, yoksulluk ve insan hakları ihlalleri gibi sorunların devam ettiğine dikkat çekti.

Genel Sekreter, uluslararası toplumun ortak hareket ederek bu sorunları çözebileceğine vurgu yaptı.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Başkanı Babatunde Osotimehin de bir konuşma yaparak gençlere yatırım yapılmasının önemine değindi.

Osotimehin, dünya genelinde yüzde 90'ı gelişmekte olan ülkelerde yaşayan 1 milyar 800 milyon genç bulunduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler istatistiklerine göre dünya nüfusu 31 Kasım 2011 'de 7 milyara ulaşacak ve yılı itibariyle de 9 milyarı aşacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.