Bugünkü
Takvim

'ta kanlı gün: 34 ölü

'ın birçok kentinde düzenlenen saldırılarda 34 kişi öldü, 66 kişi yaralandı.

  • Dünya
  • 14.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.09.2011 21:02
ABONE OL
Irak'ta kanlı gün: 34 ölü
Bağdat'ın 85 kilometre batısında bulunan nde bu sabah askerleri taşıyan bir otobüsün altına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 15 askerin öldüğü, 20 askerin yaralandığı bildirildi.

Başkentin 100 kilometre güneyindeki Hille kenti yakınlarında yer alan El Hamza kasabasında restoran ve kafelerin bulunduğu işlek caddede bir bombanın patladığı ve olayda 11 kişinin öldüğü, 41 kişinin yaralandığı belirtildi. Hille şehrinin kuzeydoğusundaki İmam kasabasında otoyol kenarında başı kesilmiş 3 ceset bulundu. Hille polisi, cesetlerin, 2 gün önce kaçırılan ve sondaj kuyusu açan bir şirkette çalışan 3 kişiye ait olduğunu açıkladı.

Bağdat'ın doğusundaki El Kahire semtinde polise ait bir kontrol noktasına ''susturucu'' takılmış silahlarla saldırı düzenleyen bir grup 3 polisi öldürdü.

Gazaliye semtinde ise bir subayın, evinin önüne yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirdiği ve ailesinden bir kişinin yaralandığı kaydedildi.

Silahlı kişilerin, Bağdat'ın batısında yer alan Han Beni Saad bölgesinde bir eve düzenlediği saldırıda da ordu mensubu bir kişi öldü.

Bu arada, Bağdat'ın 90 kilometre kuzey doğusundaki Diyale kentine bağlı Kenan ilçesinde yola yerleştirilen bombanın polis devriyesinin geçtiği sırada patladığı ve olayda 4 polisin yaralandığı bildirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.