Bugünkü
Takvim

Kaçın!

İrene alarmı
Günlerdir panik içinde beklenen Irene Kasırgası, 'dan başlayarak, ABD'nin doğu kıyıları boyunca kuzeye doğru ilerleyecek. Irene, bugün öğleden sonra 'a ulaşacak. Hızı 160 kilometreyi bulan Irene nedeniyle Başkent Washington'da gıda ve ilaç stoğu yapıldı. Mağazaların tümü boşaldı. Kuzey Carolina, Virginia, Maryland, Delaware, New Jersey, New York ve Connecticut eyaletlerinde 'olağan üstü' hal ilan edildi.

METROLAR KAPATILDI
Ancak en büyük alarm, New York'ta verildi. 350 bin kişi, Irene'nin etkilerinden korunabilmek için evlerini terk etmeye başladı. Toplu taşıma sisteminin tamamen devredışı kaldığı kentte, tarihte ilk kez metroları su basabileceği bildirildi. Bütün havaalanları uçuşlara kapatıldı. Irene'nin New York'a maliyetinin ise 35 milyar doları bulabileceği bildirildi. Bu miktar, kentin yıllık bütçesinin yarısına denk geliyor.

'EN KÖTÜSÜNE HAZIRLIKLI OLUN'
ABD Başkanı Barack Obama da, Irene kasırgası nedeniyle tatilini yarıda kesip Washinton'a döndü. Amerikan halkını "En kötüsüne hazır olun" şeklinde uyararak tedbir alınmasını isteyen Obama'nın Beyaz Saray'da sığınakta kalacağı öğrenildi.

* , 1938'den bu yana New York'ta yaşanması beklenen en büyük kasırga... Kasırga için en kötü senaryo, Manhattan adasının okyanusa bakan bölümünün sular altında kalacak olması! Amerikan ve dünya ekonomisinin merkezi sayılan Wall Street de tehlike altında. Bu arada New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'in yaptığı "Tehlikeli bölgeleri terk edin" şeklindeki sözleri halkta büyük bir panik yarattı. New York'tan kaçanlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

* Kasırgadan kaçan halk, gitmeden önce, dönüşte evini sağlam bulmak umuduyla pencelerini kalın tahtalarla kapattı...

kalan karakter 1000

KASIRGA KASIRGA

ABD BU DURUMU HAK EDIYOR CÜNKI MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZI DEMOKRASI BAHANESI ILE BIR CIKAR ICIN KATLEDIYOR ZULÜM EDIYOR BUNU YÜCE YARRABBIM GÖRMÜYORMU SANIYORSUNUZ ABD KENDINI DEV AYNASINDA KENDINDEN BASKASINI GÖRMÜYOR VE BÜYÜK YOK SANIYOIR YANILIYOR EN BÜYÜK ALLAH OLDUGUNU ÖGRENECEKLER VE INANACAKLAR ISTE IRENE SILIP SÜPÜRÜYOR AAA BURADA HALKIN SUCU NE DIYORSANIZ ZULÜM YAPTIGI IRAKTA AFGANISTANDA LIBYADA LÜBNANDA KI HALKIN SUCU NE DIYE SORARLAR ORAA MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZE HERSEYI YAPARSEN IYIDE BÖYLE OLUNCA KÖTÜMÜ BIRAKIN ALLAHIM CEZASINI VERSIN BELASINI BULSUN SAYGILARIMLA

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 28.08.2011 06:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.