Bugünkü
Takvim

Erdoğan yaptırım isteyenlere fena çattı

Başbakan , ’ya yaptırım dayatmak için uzlaşma sağlamaya çalışan uluslararası topluma çattı...

  • Dünya
  • 27.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.02.2011 09:50
ABONE OL
Erdoğan yaptırım isteyenlere fena çattı
Erdoğan, yaptırımların zaten zor durumda olan halkının şartlarını daha da ağırlaştıracağını belirterek, "Uluslararası kamuoyunu, Libya'ya karşı petrol kaygısıyla değil, vicdanla, hakla, hukukla, evrensel insani değerlerle yaklaşmaya çağırıyoruz. Çok büyük bir sınavla karşı karşıya olan modern dünyayı, bu sınavda insanlık şıkkını işaretlemeye davet ediyoruz" dedi.

Erdoğan, Tunus ve Mısır'daki isyanlar başladığında tepkisiz kalanların Libya'da farklı hesaplarla hareket ettiğini belirterek şöyle konuştu:

"Bu, telafisi mümkün olmayan ikircikli bir çifte standart tavrıdır. Libya halkına ve Libya'daki yabancı ülke vatandaşlarına zarar verecek her türlü müdahaleye karşıyız. Herhangi bir müdahale süreci daha da zorlaştıracak. Yönetime değil, Libya halkına zarar getirecek. 'Yaptırım uygulayalım' derken, neyin yaptırımını uygulayacaksın? Nasıl bir yaptırım uygulayacaksın? Bunlar çok ama çok önemli. Her olayda 'yaptırıma gidelim' dediğiniz zaman dünya barışını sağlayamazsınız. Oradaki halkın durumunu değerlendirmek zorundasınız."

Önceki gün ABD Başkanı ile Libya'yı ele alan Erdoğan'ın dün de İngiltere Başbakanı ile görüştüğü açıklandı.

kalan karakter 1000

Hüsamettin ŞENER Hüsamettin ŞENER

Yüzyıl önce osmanlıyı Yıkan soyguncu ,soykırımcılar şimdi Piyonlarınıda safdışı etip. Petrolün tamamına sahiplenmek için harekete geçtiler. Bazı arabiyalakalar hala anlayamıyor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.02.2011 14:07
Vatansever Vatansever

Bütün çakallar pusuda, bravo Sayın Başabakana güzel söylemiş....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 27.02.2011 10:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.