Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 24.02.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 24.02.2011 15:02

AB, 'ya "askeri operasyon" yapabilir

Avrupa Birliği (AB), 6 bine yakın AB vatandaşının bulunduğu 'da insani durumun daha da kötüleşmesi halinde "askeri operasyon" yapabileceğini bildirdi.

AB, Libya'ya askeri operasyon yapabilir
Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir AB yetkilisi, silahlı müdahale konusunda "Üzerinde çalıştığımız ihtimallerden birisi bu" dedi.

Bu tür bir müdahalenin amacını açıklamaktan kaçınan yetkili, "Bir ihtiyat planı hazırladığımızda, bu, BM Güvenlik Konseyi'ni harekete geçireceğimiz anlamına gelmez" ifadesini kullandı.

AB Komisyonu'nun insani yardım biriminin, "insani bir askeri operasyonda" ne tür sivil ve askeri kapasitenin kullanılabileceği konusunda üye ülkelerle danışmalarda bulunduğunu anlatan yetkili, henüz silahlı bir operasyon noktasının uzağında olduklarını ve ihtimaller üzerine hazırlık yaptıklarını kaydetti.
AB Komisyonu'na göre, 'da olaylar başladığından bu yana 5 bin civarında AB vatandaşı ülkeyi terk etti. Hala Libya'da bulunan AB vatandaşlarının sayısı konusunda net bir rakam verilemiyor.

kalan karakter 1000

necdet necdet

libya konusunda duyarlı olan ab israile gelince neden sağır ve dilsiz oluyor.aynı duyarlılığını niye göstermeye cesaret edemiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.02.2011 23:09
NİYAZİ ŞİMŞEK NİYAZİ ŞİMŞEK

MÜAHALE BAHANELERİ OLSUN DİYE AVRUPA VATANDAŞLARINI KURTARMAYA ÇALIŞMIYOR

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 24.02.2011 18:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.