Bugünkü
Takvim

'ta yasağı

Yeni yasayla birlikte, evinde içenin bile cezalandırılmasının yolu açıldı...

  • Dünya
  • 22.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.02.2011 17:01
ABONE OL
Evinde sigara içen şikayet edilecek
'ta pek çok kamusal alan ve özel alanlarda içme yasağı yürürlüğe girerken, evinde sigara içenin bile cezalandırılmasının yolu açıldı.

İlgili yasa, evlerde sigara içmeyi yasaklamamasına rağmen, yasada pasif içicilerin evde sigara içenleri şikayet edebilmesine imkan veren bir hüküm yer alıyor.

Bu türden ihlaller halinde sigara içen kişi sözlü uyarıdan, tutuklama ve 311 dolar para cezasına kadar çeşitli cezalara çarptırılabilecek. Honduras'ta 311 dolar, ortalama asgari ücrete denk geliyor.

Sigara yasağıyla ilgili yasa, okullar, benzin istasyonları, gece kulüpleri, restoranlar, barlar, otobüsler, taksiler, stadyumlar ve kültür merkezlerini kapsıyor.

Honduras, yasanın yürürlüğe girmesiyle, Dünya Ticaret Örgütü'ne üye 193 ülke arasında sigara yasağı getiren 29. ülke oldu. 8 milyon nüfuslu ülkede, nüfusun yüzde 30'u sigara içiyor.

kalan karakter 1000

vatandaÅŸ......... vatandaÅŸ.........

denetim ve ceza olmayınca her şeyolur.istanbulda çalışan kadıköy haydar paşa eminönü ve karaköy seferlerini yapan TURYOL.da teknelerin arkalarında hep sigara içiliyor kaptana çıkıp söylediğimde onun bana verdiği cevapise kardeşim elimizde hükümetten onaylanmış ceza makbuzumu var.adamları ikaz adiyoruz çoğu da diyorki kardeşim cezası neyse kes diyor.yani çıkan kanun boş kanun.millet bildiğini okuyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.02.2011 01:01
MEHMET GENÇ MEHMET GENÇ

YASAKMI.... AAAAAAAASAKIN BUSİGARA İÇME YASAGINI BİZİM BAŞBAKAN DUYMASIN.TUVALETTE BİLE YASAKLAR ALİMALLAH

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.02.2011 17:34
manisalı manisalı

manisa merkezde akaşam 9 sonra kahvelerde ayran kutusu kulanıyolr külük diye sigara serbes denetleyen yokk

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.02.2011 16:07
m seçkin m seçkin

biz de güya yasak anadoluda ilçelerde kahve lerde sıgara içiliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.02.2011 13:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.