Bugünkü
Takvim

Büyük kaçış

ABONE OL
Büyük kaçış
LİBYA'dan Türk vatandaşlarının tahliyesine başlandı. Uçakla İstanbul'a getirilen ilk grup ülkedeki kaosu anlattı: Yaman Atatuş: Şantiyemiz Bingazi'nin 300 km doğusunda. 1000 Türk çalışıyordu. Yakıp yıktılar. Hiçbir iş makinamız kalmadı. Baraj inşaatımız yakıldı. Bütün yabancılar kaçmak için havalimanında bekliyor. Bülent Turan: Göstericilerin isteği şey şu; Türkiye gibi olmak... 'Türkiye'deki gibi Başbakan ve seçimle değiştirilebilen yönetim istiyoruz' diyorlar. Ümit Talu: Göstericiler sokaklarda araba yakıyor ve askerleri asıyor. Mezarlıklar kalabalık, herkes ölülerini defnediyor. Bizi Türk olduğumuz için bıraktılar.

Cevdet ÖZDEMİR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.