Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.02.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 19.02.2011 16:37

Cezayir'de polis göstericileri kuşattı

Ortadoğu'nun ayaklanmaya gebe ülkelerinden Cezayir'de "Özgür ve Demokratik Cezayir" sloganları atarak başkent Cezayir'de yürüyüş yapmaya çalışan yaklaşık 500 kadar protestocu polis tarafından kuşatıldı.

Cezayir'de polis göstericileri kuşattı
Reuters muhabiri, "Özgür ve Demokratik Cezayir" sloganları atan grubun protesto yürüyüşü başlatabilmek için kentin merkezindeki 1 Mayıs meydanına gitmeye çalıştığını, ancak polisler tarafından engellendiklerini söyledi.

Cezayir'deki bugünkü gösterinin insan hakları grupları, bazı işçi sendikaları ve küçük bir muhalif parti tarafından düzenlendiği, ana muhalefet partisinin ise protestoya katılmadığı bildiriliyor.

Protestoyu engellemek için çok sayıda polisin harekete geçirildiği belirtilirken, onlarca polis aracının da kent sokaklarında konuşlandırıldığı kaydediliyor.

Cezayirli yetkililer, kamu düzeninin bozulacağı gerekçesiyle, yürüyüşe izin verilmesi talebini reddetmişti.

Başkentte geçen cumartesi 150 kadar gösterici 1 Mayıs meydanına inmiş, daha fazla demokratik özgürlük verilmesi talepleri karşılanana kadar her cumartesi gösteri yapmak istediklerini bildirmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.