Bugünkü
Takvim

8 yıl çalışmadı ama maaşı ödendi!

Sekiz yıl boyunca çalışmıyor olmasına rağmen maaşı ödenen devlet memuru işbaşı yaptı. 'de Jiang Jinxiang isimli memur, durumun bir yanlış anlaşmadan ibaret olduğunu söyleyerek kendini savundu.

  • Dünya
  • 16.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.02.2011 11:31
ABONE OL
8 yıl çalışmadı ama maaşı ödendi!
Jinxiang'ın sekiz yıl önce Fujian eyaletinde bir inşaat projesinde çalışırken ortaya çıkan uzlaşmazlık sonucunda işine son verilmiş. Devlet memuru, bu dönemden bu yana çalışmamış ancak maaşı ödenmeye devam etmiş. Sözkonusu hatanın ortaya çıkması sonrası Jiang Jinxiang'ın davranışı 'de büyük tepki uyandırdı.

"Benim suçum yok, suç devletin"

BBC'nin haberine göre, Jiang Jinxiang ise kendini savundu. Sekiz yıl önce görevine son verilmesi ardından başka bir göreve atandığının kendisine haber verilmediğini söyleyeyn Jinxiang, yaşananların bir yanlış anlamadan kaynaklandığını söyledi. Yeniden işinin başına dönen Jinxiang, iş arkadaşlarının kendisine mesafeli davranmasını anlayamadığını belirtti.

Çalışmayan devlet memuruna sekiz yıl boyunca maaş ödenmesi, Çin kamu sektörünün verimsizliği ve aşırı miktarda çalışan istihdam edildiği yönündeki eleştirileri haklı çıkaran bir olay olarak değerlendirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.